Mydło marsylskie
Komentarze: 0
Mydło marsylskie- cud z południowej Francji
Podobno dzięki temu niewinnemu kosmetykowi Francuski zawdzięczają swoją wspaniałą i gładką skórę. Mydło marsylskie największą popularność osiągnęło w XVII wieku. To wtedy król Ludwik XIV, nazwał je marsylskim- na cześć miasta, w którym było wytwarzane. Mydło, którego używał Ludwik XIV wytwarzane było z oliwy z oliwek oraz oleju palmowego.
Dziś mydło marsylskie kusi różnorodnością zapachów i właściwości- ale jedno w takim mydle pozostaje niezmienne. Wysoka zawartość olei.
Kiedy mydło można nazwać marsylskim?
Po pierwsze- mydło marsylskie jest produktem w 100% naturalnym.
Aby mogło otrzymać miano „marsylskiego” musi zawierać przynajmniej 72% olejów roślinnych, gdzie głównym składnikiem powinna być oliwa z oliwek.
Zastosowanie mydła marsylskiego
Mydła te są cenione na całym świecie ze względu na swój bardzo prosty ale i niezwykle skuteczny skład. Zastosowanie tego mydła jest bardzo szerokie.
Zacznijmy od twarzy i ciała:
Dzięki swojemu prostemu składowi jest delikatne i może być stosowane od pierwszych dni życia dziecka. Nie wysusza i nie podrażnia skóry. Cechą charakterystyczną tego mydła, jest fakt iż zostawia na skórze „filtr ochronny” odpowiadający za nawilżenie i odżywienie skóry. Pomoże też przy problemach z trądzikiem. Mydło marsylskie będzie też dobrym rozwiązaniem przy otarciach lub skaleczeniach jako środek dezynfekujący.
Włosy:
Mycie włosów mydłem marsylskim sprawi, że staną się one zdrowsze i mocniejsze. Idealnie sprawdzi się również w walce z łupieżem.
Paznokcie:
Produkty, gdzie głównym składnikiem jest oliwa z oliwek pomagają wybielić i wzmocnić płytkę paznokcia. Uporają się też z problemem rozdwojonych końcówek.
Higiena intymna:
Działanie antybakteryjne i regenerujące mydła marsylskiego polecane jest przez dermatologów do higieny miejsc intymnych.
Chemia domowa:
Jest delikatne i nie uczula. Rewelacyjnie radzi sobie z trudnymi plamami na tkaninach. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w praniu zarówno ręcznym jak i mechanicznym.
Cechy szczególne mydła marsylskiego:
prosty skład, im mniej składników tym lepiej
min. 72% olejów roślinnych
nie testowane na zwierzętach
bez parabenów, glikoli, antyoksydantów, PEG oraz petrolatów
produkt w 100% biodegradowalny
pH neutralne dla skóry
bardzo wydajne
Jest extra prawda?
I takie mydełko właśnie dojrzewa w mojej pracowni- w składzie tylko oliwa z oliwek i olej kokosowy. Po wyjęciu z formy piękny kolor i zapach. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła podzielić się nim z Wami.
W sprzedaży powinno pojawić się w połowie maja.
Cena za 100g- 19zł
Zapraszam.
A tak wygląda zrobione przeze mnie, jeszcze nie pokrojone:
Dodaj komentarz